• Brīvprātīgo darbs skolā

• Jauns mācību gads jau otro gadu pēc kārtas ievieš arī jaunas vēsmas biedrībā Radi Vidi Pats, kas ne tikai uzņem un nosūta jauniešu dažādo mobilitātes projektos, bet arī arvien veido jaunu sadarbību ar dažādām iestādēm atbalstot Eiropas brīvprātīgā darba ieviešanu to ikdienā. Pēdējos 2 gadus mums ir veiksmīga sadarbība ar mācību iestādēm. Tāpēc ar šodienu Liepājas Katoļu pamatskolā savas brīvprātīgā darba gaitas uzsāk Paata Gelashvili no Gruzijas.

Paata ir 27 gadus vecs puisis no Gruzijas galvaspilsētas Tbilisi. Viņam ir pieredze apkalpošanas sfērā strādājot par bārmeni viesnīcā. Bet viņa lielākais vaļasprieks vienmēr ir bijis futbols un viņš ir bijis komandas treneris strādājot ar dažādām vecuma grupām. Iemesls, kāpēc viņš vēlējās piedalīties skolas projektā - viņam patīk strādāt ar bērniem. Paata ir ļoti draudzīgs un labsirdīgs, tāds ir radies iespaids par viņu komunicējot visu vasaru vēl pirms viņa ierašanās projektā.
          Paata ir arī grāmatu lasītājs un viņam interesē vēsture, arī Latvijas vēsture.
          Viņš uzskata, ka būt par Pasaules pilsoni nozīmē būt atbildīgam pret līdzcilvēkiem un cienīt ikviena tiekšanos uz sapņiem un to piepildīšanu jau no pašas bērnības.

Septembra beigās pievienosies arī Kamilla Sara Saretto no Itālijas, kura Liepājas Katoļu pamatskolā skolā vēlas īstenot dažādas mākslinieciskas un kultūras aktivitātes.Interesentiem būs iespējas turpināt apgūt itāļu un spāņu valodu. Camillas mamma ir no Peru līdz ar to meitenei ir bagāts un daudzpusīgs kultūras pamats, bērnību pavadot starp Itāliju un Peru, kur viņa izceļojusi Amazones džungļus kopā ar savu vecmammu. Kamilla ir beigusi Milānas Katoļu universitāti un pašlaik studē maģstratūrā mākslu un pedagoģiju. Viņa saskat mākslu kā lielisku instrumentu darbā ar bērniem. Tā var attīstīt ne tikai radošumu, bet arī būt par lielisku komunikācijas veidu. Savā dzīvē viņa vēlas strādāt ar bērniem tāpēc iespēju būt par brīvprātīgo skolā uzksata par soli pretī savam nākotnes aicinājumam. Bez tam Kamillai patīk gatavot, skatīties kino klasiku un klausīties mūziku;

Eiropas brīvprātīgā darba projektus finansē Eiropas savienības programma Erasmus + Jaunatne darbībā.

Informāciju sagatavoja projektu koordinatore

Agata Babina, agata@radividipats.lv